Vyhľadavánie

Ako Scotsman šetrí peniaze

 1. Ochrana kompresora. Kompresor je najdrahšia súčiastka vo výrobníku. A najčastejšie sa kazí kvôli tomu, že sa doň dostane príliš veľa prachu zokolia. Výrobníky Scotsman majú pred kompresorom filter, ktorý môžete sami ľahko čistiť pretože je z prednej strany. Kontrolka na prednom paneli dáva pozor kedy je filter príliš zanesený a upozorní personál, keď ho treba vyčistiť. Filter môžete dať do umývačky riadu a po vysušení nasadiť zase naspäť. Ušetríte za energiu pretože výrobník pôjde na maximálny výkon a samozrejme predĺžite životnosť celého výrobníku ľadu.
 2. Ľahký servis. Servisný prístup je z čelnej strany, čo umožňuje technikom ľahšie a rýchlejšie opraviť prístroj, čo ušetrí vaše peniaze.
 3. Úspora energie. Výkyvy okolitej teploty ovplyvňujú výrobu a kvalitu ľadu. Výrobníky obsahujú elektronický systém, ktorý zabezpečuje maximálnu kvalitu a vzhľad ľadu vrátane optimalizácie výkonu výrobníka. Systém úspory energie kontroluje produkciu ľadu a ekonomicky ju riadi. Výsledkom je potom zníženie nákladov na jeho výrobu.
 4. Môžete ho obstavať inými skrinkami. Celý vetrací systém je z prednej strany, takže nemusíte dodržiavať veľký vetrací priestor po bokoch. Na to, aby ste dosiahli maximálny výkon, stačí 5cm z každej strany. Takže výrobník nepotrebuje míňať viac energie aby pracoval naplno.
 5. Veľké izolované dvierka. Zaisťujú ľahký prístup do zásobníkov a dvojitý plášť zabezpečí dostatočnú izoláciu aby zabraňovali úniku chladu, takže ľad vydrží dlhšie čerstvý. Tým pádom vám neunikajú peniaze do odpadu keď sa ľad rýchlo topí. 
 6. Dlhá životnosť. Výrobníky sú vyrobené z nerezovej ocele, čo zabezpečuje ľahké čistenie, lepšiu hygienu a dlhodobú životnosť. Takže po pár rokoch nebudete musieť kupovať nový výrobník lebo starý sa pokazil.
 7. Pokuty za hygienu. Výrobník dbá o svoju hygienu, takže vás automaticky upozorní kedy a čo treba urobiť aby bol ľad čo najčistejší.

Ďalšie vychytávky, ktoré si barmani pochvaľujú:

 1. Ľahké dvierka. Zabudnite na zasekávajúce sa dvierka, ktoré sa zadrhnú v polovici. Ani dvierka otvárajúce sa dole, do ktorých sa zakliesnia kúsky ľadu, čo spôsobí že sa nedajú poriadne zavrieť vám už nebudú robiť starosti. Naše výrobníky majú ľahké oblé dvierka, ktoré sa otvárajú dovrchu v drážkach, ktoré presne kopírujú ich tvar. Tým zabezpečia ľahké a plynulé otváranie.
 2. Veľký zásobník. Pozor! Veľkosť zásobníka je dôležitá aby ste nemuseli ľad často vyberať. Väčšina našich výrobníkov má polovičnú kapacitu ako je jeho 24 hodinový výkon. To znamená, že ak ho večer vyprázdnite, tak výrobník pracuje celú noc a ráno máte plný zásobník čerstvého ľadu na celodennú prevádzku.
 3. Lopatka po ruke. Zabudnite na utopenú lopatku v ľade. Už nemusíte prehrabávať ľad a tápavo hľadať rukou lopatku v ostrom a mrazivom ľade. Výrobníky majú vnútri na boku držiak na lopatku, takže ju máte stále po ruke bez toho aby sa zašpinila z vonkajšieho prostredia.
 4. Tiché dvierka. Dvierka majú gumené dorazy, takže pri otváraní a zatváraní nerobia hluk. Túto vychytávku ocenia hlavne barmani, ktorí majú výrobník priamo za barom.
 5. Krištálovo číri ľad. Horizontálny nástrek vody na výparník zabraňuje minerálom, obsiahnutých vo vode, zafarbeniu ľadových kryštálov a zaisťuje tak kryštalickú čistotu ľadu. Nástreková sada je ľahko vyberatelná a tým je umožnené jednoduché čištenie a údržba. Pred každým cyklom výroby ľadu je vypustená zvyšná voda a sú odstránené usadené minerály, čo zaisťuje maximálnu kryštalickú čistotu ľadu a skvelú funkciu výrobníkov.
 6. Ľahké čistenie. Pod nádržkou nástrekového systému je viečko, v ktorom sa zhromažďujú zvyškové nečistoty, aby ostal ľad číri. Jednoduchý spôsobom sa dá vybrať a vyčistiť.
 7. Nastaviteľné nožičky. Umožnia vyrovnať stroj na nerovnom povrchu. Predlžujú životnosť stroja, ktorý nie je položený priamo na zemi a tak sa doň dostane menej nečistôt. Lepšie sa pod strojom udržuje čistota. Odpad nemusí byť priamo v zemi, ale môže byť umiestnený až do výšky nožičiek.
 8. Špeciálne odpadové čerpadlo. Ak máte odpad príliš ďaleko alebo vysoko, môžete si objednať výrobník so zabudovaným jedinečným čerpadlom. Toto čerpadlo vám umožní umiestniť výrobník až 15 metrov od odpadu, pričom odpad môže byť až do výšky 1,5m. Čerpadlo taktiež zabraňuje tvorbe rias a mikróbov.
 9. Miesto pre reklamu. Nový moderný dijazn výrobníku dáva priestor pre vaše logo. Ak je výrobník umiestnený v priestoroch, kde ho zákazníci môžu vidieť, treba to využiť.

Prečítajte si aj:

 

Prečo udržiavať výrobník čistý.

Tipy ako využiť ľad na lepší predaj.

Ako si vybrať správny výrobník ľadu.

Ako pripraviť priestor na montáž výrobníku.

Prečo kúpiť výrobník ľadu práve u nás.

 

Späť na výrobníky ľadu.

Ty CoCoS - barové potreby a E-shop, barmani a catering, barmanské kurzy a školenia, záruka kvality baru.