Vyhľadavánie

Relax show 2009

 

Majster sveta 2009 miešal kokteily na Relax show

 

Bratislava 23. október 2009

     Včera popoludní sa v priestoroch Golf Relax konala barmanská show a  workshop o kokteiloch. Barmanské umenie a zručnosti predviedli nielen pozvaní barmani, ale aj majster sveta 2009 v miešaní kokteilov Vladimír Baňák, ktorý  si tento titul nedávno doniesol z majstrovstiev Medzinárodnej barmanskej asociácie v Berlíne. Počas show lietali nielen poháre, ale aj fľaše a ďalšie barmanské náradie.

 

     Špeciálny hosť podujatia a majster sveta v miešaní kokteilov všetkým zúčastneným prezradil tajomstvo prípravy dobrého kokteilu: „Tajomstvom prípravy chutného kokteilu je predovšetkým fantázia a tvorivosť autora. A samozrejme výber kvalitných surovín vrátane výbavy základného barmanského náradia". Podľa V. Baňáka by v každom domácom bare nemal chýbať šejker a drvítko na ovocie či zeleninu.

 

   Ďalším krokom je správny výber surovín. „Dôležité je pripravovať kokteil z kvalitných ovocných štiav a čerstvého ovocia či byliniek" dodal V. Baňák.  Aj preto boli kokteily na podujatí pripravované z ovocných štiav Relax, ktoré sú garanciou vysokej kvality a výbornej chuti. Miešali sa tradičné kokteily ako Piňa Colada, Mojito či Cape Cod, ale aj exotické a netradičné drinky ako Cactus Experience, Tropic paradise a ďalšie.  

 

   Stretnutie vyvrcholilo súťažou v mixovaní kokteilov pre zúčastnené médiá. O výhercovi rozhodla porota v zložení majstra Vladimíra Baňáka,  moderátora Romana Bomboša a Hany Slaninkovej, autorky knihy o kokteiloch Miešame na úrovni.  Autorom výherného kokteilu sa stala moderátorka Slovenského rozhlasu Ľuba Hargašová.

    

 

 

Ty CoCoS - barové potreby a E-shop, barmani a catering, barmanské kurzy a školenia, záruka kvality baru.